HABERLER

 • Mor Petruspavlus Anma Günü Kutlandı

   

  Her yıl düzenli olarak 29 Haziranda kutlanan Baş Elçiler Petruspavlus Bayramı bu sene de, bölgede hala depremin verdiği hasarın devam etmesinden dolayı yine sadece bölgede yaşayan Hristiyan halkın katılımıyla gününde, metropolitliğin çok amaçlı salonunda ayin icra edilerek kutlandı. Ayini Abraşiyesi Metropolitimiz Mor Ğriğoriyos Melki Ürek yönetti.

  Ayrıca bölge Hristiyanları dışında Almanya Köln şehrinden Sn. Neriman Köse ve arkadaşı Leyla Özdemirci, Zeki - Juliet Uncu, İstanbul’dan Emin Evingülü ve Cercis Uncu da kiliselerini ve sevdiklerini yalnız bırakmayıp aynı duygularla bu anlamlı bayrama katılım sağladılar.

  Ayin bitiminde tüm katılanlara Kadın kolları tarafından zengin bir kahvaltı sofrası hazırlandı.

  Ardından Kültür Kolu ve Gençlik Kolu Başkanlıklarımızın hazırlamış oldukları etkinlik ve gösterileri salonda sergileyerek tüm misafirlere hoş bir zaman sundular.

  Metropolitlik olarak kutsal elçilerden dileğimiz, depremin bölgeye verdiği hasarın, insanların yaşadığı üzüntü ve zorlukların giderilmesi; bir o kadar ki hasar gören kilisemizin bir an önce onarılmasını ve her sene gerçekleşen Şahro-Anma Gününü tüm halkımızla yaşayabilmeyi umut ediyoruz. 

   

  « Tüm Haberler

1 2 3 4 5 . . .10 11 12 [»] [»»]
Copyright ® 2014 Adıyaman Süryani Kadim Metropolitliği

Bu sitede kullanılan yazılı ya da görsel dökümanlar izinsiz kullanılamaz.

+90 (416) 213 36 73

Tüm yenilik ve gelişmelerimizden e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.